Gurmadhi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gurmadh
Κουρεμάδι
Fshat
Vendndodhja
Gurmadh is located in Greqia
Gurmadh
Gurmadh
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 45′ 15″ Veri

20° 27′ 58″ Lindje

Popullsia 56 banorë

Gurmadh (greqisht: Κουρεμάδι/Kouremádhi) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]