Skëndali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Skëndal
Σκάνδαλο
Fshat
Vendndodhja
Skëndal is located in Greqia
Skëndal
Skëndal
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 65 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 22′ 5″ Veri

20° 32′ 44″ Lindje

Skëndal (greqisht: Σκάνδαλο/Skándalo) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]