Pllakotia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pllakoti
Πλακωτή
Fshat
Vendndodhja
Pllakoti is located in Greqia
Pllakoti
Pllakoti
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 34′ 57″ Veri

20° 28′ 29″ Lindje

Popullsia 145 banorë

Pllakoti (greqisht: Πλακωτή/Plakotí) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]