Cangari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cangar
Τσαγγάρι
Fshat
Vendndodhja
Cangar is located in Greqia
Cangar
Cangar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 25′ 4″ Veri

20° 36′ 40″ Lindje

Popullsia 171 banorë

Cangar (greqisht: Τσαγγάρι/Tsangári) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]