Kardhiqi (Filat)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kardhiq
Γαρδίκιον
Fshat
Vendndodhja
Kardhiq is located in Greqia
Kardhiq
Kardhiq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 42′ 59″ Veri

20° 26′ 47″ Lindje

Popullsia 56 banorë

Kardhiq (greqisht: Γαρδίκιον/Gardíkion) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1958, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γαρδίκι/Gardíki.[1] Në vitin 1963, emri i vendbanimit ishte ndryshuar prej Άγιος Γεώργιος/Ágios Yeóryios më emrin greke të tjerë si Γαρδίκιον Φιλιατών/Gardíkion Filiatón.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]