Çamanda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Çamandë
Τσαμαντάς
Fshat
Vendndodhja
Çamandë is located in Greqia
Çamandë
Çamandë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 46′ 40″ Veri

20° 20′ 44″ Lindje

Popullsia 123 banorë

Çamandë (greqisht: Τσαμαντάς/Tsamandás) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]