Saloniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saloniq
Σαλονίκη
Fshat
Vendndodhja
Saloniq is located in Greqia
Saloniq
Saloniq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 31′ 30″ Veri

20° 33′ 25″ Lindje

Popullsia 73 banorë

Saloniq (greqisht: Σαλονίκη/Saloníki) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]