Koqinista

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Koqinistë
Κοκκινιά
Fshat
Vendndodhja
Koqinistë is located in Greqia
Koqinistë
Koqinistë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 273 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 36′ 0″ Veri

20° 25′ 48″ Lindje

Popullsia 250 banorë

Koqinistë (greqisht: Κοκκινιά/Kokkiniá) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κοκκίνιστα/Kokkínista.[1]

Njerëz të njohur[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Πανδέκτης: Kokkínista - Kokkiniá
  2. ^ ""Δύο χρόνια χωρίς τον Αλκη Αλκαίο"‏". koutipandoras.gr. Το Κουτί της Πανδώρας. 15 dhjetor 2014. Marrë më 22 nëntor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)