Llabanica (Sul)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llabanicë
Ελαταριά
Fshat
Vendndodhja
Llabanicë is located in Greqia
Llabanicë
Llabanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 891 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 32′ 35″ Veri

20° 30′ 56″ Lindje

Popullsia 19 banorë

Llabanicë (greqisht: Ελαταριά/Elatariá) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Λαμπανίτσα/Lampanítsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]