Uzdina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Uzdinë
Πέντε Εκκλησιές
Fshat
Vendndodhja
Uzdinë is located in Greqia
Uzdinë
Uzdinë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 35′ 54″ Veri

20° 28′ 9″ Lindje

Popullsia 102 banorë

Uzdinë (greqisht: Πέντε Εκκλησιές/Pénte Ekklisiés) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Οσδίνα/Osdhína.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]