Psaka (Komuna Sul)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Psakë
Ασφάκα
Fshat
Vendndodhja
Psakë is located in Greqia
Psakë
Psakë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 24′ 8″ Veri

20° 33′ 35″ Lindje

Psakë (greqisht: Ασφάκα/Asfáka) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]