Potamja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Potame
Ποταμιά
Fshat
Vendndodhja
Potame is located in Greqia
Potame
Potame
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Frar
Lartësia 46 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 19′ 7″ Veri

20° 35′ 36″ Lindje

Potame (greqisht: Ποταμιά/Potamiá) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Spiro Çalluka ose Spiro Çallëka (lindur në Potame 1867 - 1944) - aktivist shqiptar dhe patriot.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]