Vllahori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vllahor
Πολύδροσο
Fshat
noform
Fshatarët të Vllahorit
Vendndodhja
Vllahor is located in Greqia
Vllahor
Vllahor
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 36′ 46″ Veri

20° 29′ 54″ Lindje

Popullsia 127 banorë

Vllahor (greqisht: Πολύδροσο/Polídhroso) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1957, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βλαχώρι/Vlakhóri.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]