Jeromeri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jeromer
Γιρομέρι
Fshat
Vendndodhja
Jeromer is located in Greqia
Jeromer
Jeromer
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 533 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 38′ 28″ Veri

20° 19′ 24″ Lindje

Popullsia 139 banorë

Jeromer (greqisht: Γιρομέρι/Yiroméri) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]