Petusi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Petus
Πετούσι
Fshat
Vendndodhja
Petus is located in Greqia
Petus
Petus
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 31′ 3″ Veri

20° 36′ 10″ Lindje

Popullsia 66 banorë

Petus (greqisht: Πετούσι/Petoúsi) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]