Karjoti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Karjot
Καριώτι
Fshat
Vendndodhja
Karjot is located in Greqia
Karjot
Karjot
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 27′ 9″ Veri

20° 30′ 54″ Lindje

Popullsia 321 banorë

Karjot (greqisht: Καριώτι/Karióti) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]