Pankrati

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pankrat
Παγκράτες
Fshat
Vendndodhja
Pankrat is located in Greqia
Pankrat
Pankrat
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 26′ 36″ Veri

20° 29′ 46″ Lindje

Popullsia 175 banorë

Pankrat (greqisht: Παγκράτες/Pangrátes) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]