Velani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Velan
Χρυσαυγή
Fshat
Vendndodhja
Velan is located in Greqia
Velan
Velan
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 368 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 26′ 15″ Veri

20° 31′ 48″ Lindje

Velan (greqisht: Χρυσαυγή/Khrisavyí) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1958, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Βέλιανη/Véliani.[1]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]