Komuna e Filatit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Komuna e Filatit (Greqisht: Φιλιάτες) është komunë në Qarkun e Çamërisë. Qendra e kësaj komune është Filati.

Komuna ka një sipërfaqe prej 590 km2 dhe një popullsi prej 7,710 banorësh.

Burimet[redakto | përpunoni burim]