Shametja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shamete
Άγιος Δονάτος
Fshat
Vendndodhja
Shamete is located in Greqia
Shamete
Shamete
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 547 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 28′ 31″ Veri

20° 30′ 28″ Lindje

Shamete (greqisht: Άγιος Δονάτος/Áyios Dhonátos) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Σαμέτια/Samétia.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]