Pallambari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pallambar
Παλαμπάς
Fshat
Vendndodhja
Pallambar is located in Greqia
Pallambar
Pallambar
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 41′ 38″ Veri

20° 16′ 37″ Lindje

Popullsia 38 banorë

Pallambar (greqisht: Παλαμπάς/Palambás) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]