Këndali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Këndal
Κοτρώνι
Fshat
Vendndodhja
Këndal is located in Greqia
Këndal
Këndal
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Gumenicës
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 20′ 27″ Veri

20° 26′ 24″ Lindje

Këndal (greqisht: Κοτρώνι/Kotróni) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1927, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Κέναλη/Kénali.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]