Pavlla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pavllë
Αμπελών
Fshat
Vendndodhja
Pavllë is located in Greqia
Pavllë
Pavllë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 44′ 43″ Veri

20° 20′ 23″ Lindje

Popullsia 222 banorë

Pavllë (greqisht: Αμπελών/Ambelón) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1958, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πόβλα/Póvla.[1] Burimi i lumit të Pavllës gjendet në malet e Çamandës në Greqi, pranë fshatit Pavllë të Çamërisë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]