Gllavica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gllavicë
Αυλότοπος
Fshat
Vendndodhja
Gllavicë is located in Greqia
Gllavicë
Gllavicë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 808 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 25′ 2″ Veri

20° 37′ 30″ Lindje

Popullsia 217 banorë

Gllavicë (greqisht: Αυλότοπος/Avlótopos) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γλάβιτσα/Glávitsa.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]