Popova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Popovë
Αγία Κυριακή
Fshat
Vendndodhja
Popovë is located in Greqia
Popovë
Popovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 29′ 19″ Veri

20° 34′ 8″ Lindje

Popullsia 46 banorë

Popovë (greqisht: Αγία Κυριακή/Ayía Kiriakí) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1928, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Πόποβο/Pópovo.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]