Kukëli (Sul)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kukël
Κουκουλιών
Fshat
Vendndodhja
Kukël is located in Greqia
Kukël
Kukël
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 874 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 26′ 4″ Veri

20° 37′ 40″ Lindje

Popullsia 110 banorë

Kukël (greqisht: Κουκουλιών/Koukoulión) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]