Baburi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Babur
Βαβούρι
Fshat
Vendndodhja
Babur is located in Greqia
Babur
Babur
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 45′ 56″ Veri

20° 23′ 21″ Lindje

Popullsia 47 banorë

Babur (greqisht: Βαβούρι/Vavoúri) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]