Glushta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Glushtë
Κεφαλοχώριον
Fshat
Vendndodhja
Glushtë is located in Greqia
Glushtë
Glushtë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 355 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 44′ 2″ Veri

20° 26′ 37″ Lindje

Popullsia 103 banorë

Glushtë (greqisht: Κεφαλοχώριον/Kefalokhórion) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1958, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Γλούστα/Gloústa.[1] Në vitin 1961 emri i vendbanimit ishte ndryshuar prej Πλαγιά/Playiá më emrin greke të tjerë si Κεφαλοχώριον/Kefalokhórion.[2]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]