Fotiri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fotir
Κερασοχώρι
Fshat
Vendndodhja
Fotir is located in Greqia
Fotir
Fotir
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 40′ 45″ Veri

20° 18′ 17″ Lindje

Popullsia 318 banorë

Fotir (greqisht: Κερασοχώρι/Kerasokhóri) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1955, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Φατήριον/Fatírion.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]