Samoniva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Samonivë
Σαμονίδα
Fshat
Vendndodhja
Samonivë is located in Greqia
Samonivë
Samonivë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 844 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 20′ 42″ Veri

20° 39′ 3″ Lindje

Popullsia 81 banorë

Samonivë (greqisht: Σαμονίδα/Samonídha) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]