Kamini

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kamin
Καμίνιον
Fshat
Vendndodhja
Kamin is located in Greqia
Kamin
Kamin
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Sulit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 306 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 25′ 2″ Veri

20° 33′ 1″ Lindje

Popullsia 171 banorë

Kamin (greqisht: Καμίνιον/Kamínion) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]