Libohova (Filat)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Libohovë
Κρυονέρι
Fshat
Vendndodhja
Libohovë is located in Greqia
Libohovë
Libohovë
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 41′ 57″ Veri

20° 23′ 38″ Lindje

Popullsia 40 banorë

Libohovë (greqisht: Κρυονέρι/Krionéri) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi. Përpara vitit 1958, fshati është njohur me emrin e vjetër në formën greke Λίμποβο/Límpovo.[1]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]