Finiqi (Filat)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Finiq
Φοινικίου
Fshat
Vendndodhja
Finiq is located in Greqia
Finiq
Finiq
Administrimi
Shteti Flamuri Greqia
Rajoni Epiri
Qarku i Çamërisë
Komuna e Filatit
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 97 m (m.n.d.)
Koordinatat 39° 36′ 50″ Veri

20° 20′ 12″ Lindje

Popullsia 142 banorë

Finiq (greqisht: Φοινικίου/Foinikíon) është fshat në qarkun i Çamërisë, Greqi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]