Në shtëpinë tonë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Në shtëpinë tonë
Arkivi i filmit
Poster i filmit Në shtëpinë tonë.jpg
Titulli shqip Në shtëpinë tonë
Origjinali Në shtëpinë tonë
Vendi i prodhimit Tiranë
Viti i prodhimit 1979
Koha (Zëri) - (PAL/DVD) 70:43
Gjuha origjinale Shqip
Ekipi realizues
Regjia Dhimitër Anagnosti
Skenari Kiço Blushi
Muzika e filmit Aleksandër Peçi
Kameramani Leonel Konomi
Drejtori artistik Viktor Hykollari
Prodhuesi i filmit: Shqipëria e Re
Aktorë kryesorë
Ertan Lohja
Robert Ndrenika
Mimika Luca
Tatjana Leska
Aktorët tjerë
Bujar Asqeriu
Roza Anagnosti
Agron Ballabani
Marika Kallamata
Filmi Në shtëpinë tonë.jpg

Filmi Në shtëpinë tonë1.jpg

Filmi "Në shtëpinë tonë" prodhim i vitit 1979.

Regjisor: Dhimiter Anagnosti dhe skenar i Kiço Blushi.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përmbajtja e filmit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Miri ka kuptuar se e motra e tij Ana, është e dashuruar me një të ri i cili është teknik pajisjesh elektrike në atë zonë. Duke pasur një keqkuptim me mësuesen e tij, ikën nga shkolla në drejtim të pa caktuar. E motra vë në dijeni të ëmën për vonesën e të vëllait, e cila kërkon ndihmën e organeve të policisë. Babai i tij habitet kur e takon të birin në periferi të qytetit. Edhe të tjerët shqetësohen, sidomos mësuesja e Mirit. Prindrit shqetësohen edhe për vajzën e tyre, pasi Miri ia tregon babait sekretin e dashurisë të së motrës. Pas shumë prpjekjeve, dashuria e Anës ngadhënjen mbi prindërit e saj, të cilët bien dakort me të.