Qarku Barcelonnette

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 44°23′00″V 6°39′00″L / 44.3833°V 6.65°L / 44.3833; 6.65

Qarku Barcelonnette
Frëngjisht : Arrondissement de Barcelonnette
Qark
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Komuna 14
Kryeqyteti Barcelonnette
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Qarku Barcelonnette është një qarkFrancë, dhe është pjesë e departamentit Alpes-de-Haute-Provence.

Përbërja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantonët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]