Ndryshimi mes inspektimeve të "Wikipedia:Vërejtje e Ankesa"

Jump to navigation Jump to search
 
::Pikerisht kete do te doja se kur shtrova ceshtjen e emertimit te administratave vendore, u pergjigje vetem ti duke e mbyllur diskutimin dhe duke vazhduar ti quash administratat e qyteteve te ndryshme te botes si komuna, qe per shumicen e shqiptareve nenkupton se behet fjale per administrate fshatare. Por per te ardhur te ceshtja ne fjale po te them se nuk shoh asnje arsye per te penguar vendosjen e fotove sa me te mira ne krye te artikullit dhe duke qene se e di se imazhet kane gjuhe me sugjestive se sa fjalet e shohe si nje menyre prezantimi sa me te mire te artikullit. Mund te gjesh artikuj te tille sa te duash neper wikipedite e tjera. Nga ana tjeter artikujt kane gjithmone nje imazh si identitet te tyrin ku paraqiten paraprakisht. Nga ana tjeter ato jane kriter vleresues per artikujt me te mire, ku nuk vleresohet vetem permbajtja por per te qene artikuj te perkryer duhet te kene edhe paraqitje sa me te mire. Lexo [[Wikipedia:Kriteret e një artikulli të përkryer]] pika 1.2 paragrafi i fundit ku theksohet vendosja dhe cilesia sa me e mire e imazheve. [[Përdoruesi:Flladimi|Flladi]] ([[Përdoruesi diskutim:Flladimi|diskutimet]]) 25 mars 2016 12:23 (CET)
 
:::Nderhyrja e Liridonit eshte mjaft e drejte ndersa veprimet e tua Flladimi, jane paksa te nxituara. Fakti qe ti ke shkruajtur apo ke permiresuar keto artikuj, nuk te jep ty te drejte te besh me to cfare te duash dhe t'i vendosesh fotot si te duash. Fotot, duhet te ilustrojne sa me mire artikujt dhe nuk duhet jene as te teperta dhe as shume te medha. E kuptoj qe kane rendesi per ty, por jo per lexuesit e thjeshte. Mund te shikosh edhe enciklopedite ne gjuhe te tjera dhe do te shohesh se s'ka ndonje artikull me foto kaq te medha. Nese deshiron te kandidosh ndonje artikull per artikull te perkryer te siguroj se askush nuk do te merret me madhesine e fotove, madje do te thoja se fotot shume te medha mund te benin qe nje perdorues te votonte kunder zgjedhjes se atij artikulli si artikull te perkryer. Nuk te kuptoj kur thua se eshte nje xhelozi e Liridonit, kur Liridoni eshte i vetmi perdorues qe te vleresuar per punen e bere ketu, dhe madje edhe keshillat, t'i ka dhene ne nje menyre teper miqesore, gje qe administratore te tjere zor se do e benin, ndersa pergjigjet tuaja kane lene shume per te deshiruar. --[[Përdoruesi:Olsi|Olsi]] ([[Përdoruesi diskutim:Olsi|diskutimet]]) 25 mars 2016 16:32 (CET)

Menyja e navigimit