Dallime mes rishikimeve të "Gjeografia e Burkina Fasosë"

Jump to navigation Jump to search
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: Migrating 14 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q39313 (translate me))
v
Etiketa: përpunim burimi 2017
 
Si pasurit natyrore të Algjerisë sipas CIA-Factboock llogariten të jenë: [[Mangani]] ''(Mn)'', [[Guri gëlqerorë]], [[Mermeri]], rezerva të vogla [[Ari]] ''(Au)'', [[Antimoni]] ''(Sb)'', [[Bakri]] ''(Cu)'', [[Nikeli]] ''(Ni)'', [[Boksiti]], [[Plumbi]] ''(Pb)'', [[Fosfati|Fosfate]], [[Zinku]] ''(Zn)'' dhe [[Argjendi]] ''(Ar)''. Si tokë e punueshme llogaritet të jetë diku 14.43% e sipërfaqes së vendit.
 
{{Afrika-gjeo-cung}}
{{Afrika-gjeo}}
 

Menyja e lëvizjeve