Jump to content

We are the World 25 for Haiti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
"We Are the World 25 for Haiti"
Skeda:Wearetheworld25.jpg
Këngë nga Artistët për Haitin
Publikimi12 Shkurt, 2010
FormatiCD Single, Shkarkim Digjital
Regjistrimi1 Shkurt, 2010
ZhanriPop, R&B, Hip hop
Gjatësia6:56
TekstshkruesMichael Jackson(Vers. Orgjinal)
Lionel Richie(Vers. Orgjinal)
will.i.am(Vers.i ri)
ProducerQuincy Jones (exec.)
Lionel Richie (exec.)
Wyclef Jean (exec.)
Rickey Minor
RedOne

Pas 25 vjetësh, kënga e njohur We are the World e kënduar nga shumë këngëtarë të njohur në vitet 80, që u publikua në 1985. E shkruar nga Michael Jackson dhe Lionel Richie. Versioni i ri i këngës i dedikohet Haitit dhe Tërmetit që ndodhi në janar2010. Kënga këndohet nga këngëtarët më të njohur Hollivudian, duke përfshirë edhe pjestarë të familjes Jackson.

Artiste që morën pjesë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përcjellës
Solistët, në rregull të paraqitjes
Refreni