Ama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ama
Fshat
Vendndodhja
Ama is located in Maqedonia e Veriut
Ama
Ama
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1082 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 36′ 06″ Veri

20° 31′ 36″ Lindje

Popullsia 135 banorë (2002)

Ama është vendbanim në Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë.