Kosovrasti i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kosovrasti i Epërm
Fshat
noform
Vendndodhja
Kosovrasti i Epërm is located in Maqedonia e Veriut
Kosovrasti i Epërm
Kosovrasti i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 820 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 32′ 53″ Veri

20° 34′ 33″ Lindje

Popullsia 818 banorë (2002)