Zhepishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhepishti
Fshat
noform
Vendndodhja
Zhepishti is located in Maqedonia e Veriut
Zhepishti
Zhepishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 758 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 26′ 56″ Veri

20° 31′ 07″ Lindje

Popullsia 499 banorë (2002)