Gajrja (Dibra)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gajrja (Dibra)
Fshat
noform
Vendndodhja
Gajrja (Dibra) is located in Maqedonia e Veriut
Gajrja (Dibra)
Gajrja (Dibra)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1485 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 30′ 03″ Veri

20° 40′ 58″ Lindje

Popullsia 10 banorë (2002)

Gajrja (Гари në gjuhën maqedonase) është një fshat në perëndim të Maqedonisë, në bashkinë e Dibrës. Fshati kishte 10 banorë në 2002. Gari ka një kishë të madhe të shekullit të XIX.

Demografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjate censimentit të vitit 2002, fshati kishte 9 maqedonas dhe 1 shqiptar.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


1