Jump to content

Gajrja (Dibra)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gajrja (Dibra)
Fshat
Popullsia
 • Gjithsej10
{{{postal_code_type}}}
1250
TargatDB

Gajrja (Гари në gjuhën maqedonase) është një fshat në perëndim të Maqedonisë, në bashkinë e Dibrës. Fshati kishte 10 banorë në 2002. Gari ka një kishë të madhe të shekullit të XIX.

Gjate censimentit të vitit 2002, fshati kishte 9 maqedonas dhe 1 shqiptar.[1]

  1. ^ Stampa:MkTransclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead.Recensement de 2002


1