Krivca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Krivca
Fshat
Vendndodhja
Krivca is located in Maqedonia e Veriut
Krivca
Krivca
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1002 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 32′ 38″ Veri

20° 31′ 29″ Lindje

Popullsia 9 banorë (2002)