Hotishani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hotishani
Fshat
noform
Vendndodhja
Hotishani is located in Maqedonia e Veriut
Hotishani
Hotishani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 839 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 26′ 32″ Veri

20° 32′ 09″ Lindje

Popullsia 530 banorë (2002)