Mogorçe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mogorçe
Fshat
noform
Vendndodhja
Mogorçe is located in Maqedonia e Veriut
Mogorçe
Mogorçe
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 957 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 31′ 50″ Veri

20° 37′ 24″ Lindje

Popullsia 1794 banorë (2002)