Bohmova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bohmova
Fshat
Vendndodhja
Bohmova is located in Maqedonia e Veriut
Bohmova
Bohmova
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 618 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 30′ 18″ Veri

20° 28′ 49″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)

Bohmovë është fshat i braktisur i rajonit të Dibrës.


Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të vitit 1900 fshati numëronte 190 shqiptarë, kurse sot ështëe fshat i braktisur.