Taraniku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taraniku
Fshat
Vendndodhja
Taraniku is located in Maqedonia e Veriut
Taraniku
Taraniku
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Dibër
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 570 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1250
Prefiksi (+389) 045
Targa DB
Koordinatat 41° 30′ 06″ Veri

20° 29′ 26″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)