Antonio Banderas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Antonio Banderas (2009)

José Antonio Dominguez Banderas lindi më 10 gusht 1960Málaga, Spanja. Është aktor spanjoll të ShBA.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Filmi me Roli
2007 Shrek the Third Cameron Diaz, Mike Myers dhe Eddie Murphy Puss in Boots
2005 The Legende of Zorro Catherine Zeta-Jones Zorro / Alejandro
2004 Shrek 2 Eddie Murphy & Mike Myers Puss in Boots
2003 Imagining Argentina
2003 Once Upon a Time in Mexico Johnny Depp & Salma Hayek El Mariachi
2003 Spy Kids 3-D: Game Over Carla Gugino Gregorio Cortez
2002 Ballistic: Ecks vs. Sever Lucy Liu Ecks
2002 Frida
2002 Spy Kids 2: Island of Lost Dreams Gregorio Cortez
2002 Femme Fatale Rebecca Romijn-Stamos Nicolas Bardo
2001 Original Sin Angelina Jolie Nicolas Bardo
2001 Spy Kids Carla Gugino & Cheech Marin Gregorio Cortez
2001 The Body
1999 The 13th Warrior Omar Sharif Ahmed Ibn Fahdlan Ibn Al Abbas Ibn Rashid Ibn Hamad
1998 The Mask of Zorro Anthony Hopkins & Catherine Zeta Jones Zorro
1996 Evita Madonna Che
1995 Desperado Salma Hayek El Mariachi
1995 Assassins Sylvester Stallone Miguel Bain
1995 Four Rooms
1994 Interview with the Vampire Brad Pitt dhe Tom Cruise Armand
1993 Philadelphia Tom Hanks Miguel Alvarez
1988 Mujeres al borde de un ataque de nervios Carlos

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.