Eddie Murphy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Eddie Murphy
Dreamgirls-film-02.jpg
Eddie Murphy në Dreamgirls
Informacione personale
Ditëlindja 3 prill 1961
Vendlindja Brooklyn, New York


Eddie Murphy (sqt. Edi Marfi) lindi më 3 prill 1961Brooklyn, New York si Edward Regan Murphy. Është një aktor dhe komedian afro-amerikan.

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Të ardhshëm[redakto | përpunoni burim]

Rroga[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.