Bellovishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellovishti
Fshat
noform
Vendndodhja
Bellovishti is located in Maqedonia e Veriut
Bellovishti
Bellovishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 669 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1206
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 08′ 12″ Veri

21° 06′ 15″ Lindje

Popullsia 311 banorë (2002)